I ♥ Lubliniec

Poznawanie przez najmłodszych administracji samorządowej jest ważnym elementem w budzeniu wśród nich świadomości społecznej, dlatego Niezapominajki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Miasta.
Czuliśmy się wszyscy bardzo wyjątkowo, ponieważ dzięki otwartości Pana Burmistrza Edwarda Maniury i Pani Wiceburmistrz Anna Jonczyk – Drzymała mieliśmy okazję zajrzeć do wielu zazwyczaj niedostępnych zakątków
i pomieszczeń. W tak miłej atmosferze wszystko nas interesowało! Ciekawi jesteśmy czy wiecie, w którym miejscu naszego Urzędu znajduje się sala konferencyjna? my wiemy bardzo dobrze i to, jakie zrobiła na nas wrażenie niech opiszą Wam słowa Kajtka: „Ten pokój to jest wielki, a po co tu tyle krzeseł!”. Oczywiście szybko zrozumieliśmy, że jest to bardzo potrzebne miejsce, w którym gospodarz miasta chcąc dokonywać dobrych decyzji spotyka się z innymi osobami aby się ich poradzić i wspólnie skonsultować. To zupełnie jak w przedszkolu, my też rozwiązując problem zawsze ze sobą rozmawiamy.
Pani Burmistrz zaprosiła nas także do Straży Miejskiej. Oj, tam to zobaczyliśmy przez kamery co się dzieje w mieście! Zajrzeliśmy także do najważniejszego gabinetu w całym urzędzie. Do miejsca, gdzie pracuje pan Burmistrz. I wiecie co? Określenie „walka o fotel burmistrza” nabrała dla nas nowego znaczenia. My wreszcie wiemy, dlaczego tyle osób chce nim zostać! Ten fotel jest naprawdę wygodny! Mogliśmy na nim usiąść a co niektórzy odważni nawet sprawdzili czy się kręci! Uwierzycie? Naprawdę tak było.
Gospodarze bardzo cierpliwie udzielali odpowiedzi na nasze pytania a także zatroskani dopytywali, co naszym zdaniem należałoby zmienić w naszym mieście i w przedszkolu. Opinia najmłodszych też jest ważna!
Na pamiątkę otrzymaliśmy także symbole naszego miasta. Flagę powiesimy w honorowym miejscu naszego przedszkola a oficjalną maskotką „Lubisia” każdy z nas będzie mógł pochwalić się w domu. Mało tego od teraz każdemu będziemy pokazywać jak bardzo kochamy Lubliniec. Z opaską I ♥ Lubliniec nie będzie to trudne!
To był udany dzień co, potwierdza odpowiedź naszego przedszkolaka, na pytanie pani Renatki: „Dokąd idziemy jutro na wycieczkę?” – a Oleńka bez chwili zawahania: „No jak to gdzie, do Urzędu Miasta!”