Kontakt

tel: 34 351 14 06, e-mail: 6@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec ul. Droniowicka 27

Klub Małego Wolontariusza

W Przedszkolu Miejskim nr 6 w Lublińcu od roku 2021 swoją działalność prowadzi Klub Małego Wolontariusza. Członkami klubu są wszystkie dzieci z przedszkola.

CELEM KLUBU MAŁEGO WOLONTARIUSZA JEST:

 • Rozwijanie u dzieci postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka,
 • Zapoznanie dzieci z ideą wolontariatu oraz zaangażowanie ich świadomą, dobrowolna i nieodpłatną pomocą innych,
 • Rozwijanie empatii i tolerancji,
 • Kształtowanie umiejętności działania zespołowo,
 • Kształtowanie postaw prospołecznych,
 • Wspieranie ciekawych inicjatyw, działań edukacyjnych,
 • Umożliwienie dzieciom podejmowania działań na rzecz potrzebujących pomocy,
 • Pomoc rówieśnikom w różnych sytuacjach,
 • Kreowanie roli przedszkola jako centrum lokalnej aktywności

AKTYWNOŚĆ WOLONTARIUSZY UKIERUNKOWANA JEST NA DWA ZASADNICZE OBSZARY:

 • środowisko przedszkolne,
 • środowisko poza przedszkolne (lokalne/ gminne/ ogólnopolskie/ międzynarodowe)

STRUKTURA KLUBU WOLONTARIUSZA

Koordynatorem Klubu Wolontariusza jest  Dyrektor Elwira Masoń,  Pani Justyna Jerominek i Bożena Labocha-Piecko.

W każdej grupie przedszkolnej działają członkowie wolontariatu- wychowawcy grup i nauczyciele przedszkola.

Rok szkolny 2023/2024

Góra Grosza XXIV Edycja

Serdecznie dziękujemy naszym Przedszkolakom, Rodzicom i bliskim
za włączenie się do tegorocznej akcji Góry Grosza!
Zebrane nominały trafią do potrzebujących dzieci i rodzin z całej Polski

Święty Mikołaj na Kresach 2023

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział w akcji „Święty Mikołaj na Kresach 2023”. Dzięki Państwa zaangażowaniu i wielkiemu sercu udało nam się zebrać słodycze oraz artykuły szkolne, które Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom na Kresach.

Kresy 2023

Podziękowanie Hospicjum

Zbiórka karmy dla gryzoni z lublinieckiego okienka życia

Rok szkolny 2021/22

DZIECIAKI WSPIERAJĄ KOCIAKI

Nasze Przedszkole przyłączyło się do Miejskiej Akcji Charytatywnej dla kotów ze Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Kotom „Felis” w Lublińcu. Serdecznie dziękujemy naszym Przedszkolakom oraz Rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę darów dla potrzebujących kociaków.

SZKOŁA PAMIĘTA- AKCJA MINISTERSTWA EDUKACJI I NAUKI

Minione dni to czas przywoływania wspomnień i refleksji za tymi, których już nie ma. ,,Szkoła pamięta" to wyjątkowa akcja Ministra Edukacji i Nauki, która ma na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń, a w szczególności 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. My również postanowiliśmy wziąć udział w tej akcji i odwiedziliśmy lokalne miejsce pamięci nieopodal naszego przedszkola. Na cmentarzu wojskowym nie tylko zapaliliśmy symbolicznie znicze, ale też poznaliśmy jego historię i uczciliśmy w ciszy pamięć zmarłych.

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI MIKOŁAJ NA KRESACH

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział w w/w akcji. Dzięki Państwa zaangażowaniu i wielkiemu sercu udało nam się zebrać słodycze oraz artykuły szkolne, które Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom na Kresach.

SZLACHETNA PACZKA- PODZIĘKOWANIE

Drodzy Darczyńcy,
Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie w tegoroczną akcję „Szlachetna Paczka”.
Pragniemy poinformować, że akcję zbierania darów zakończyliśmy wielkim sukcesem. Zaspokoiliśmy wszystkie podstawowe potrzeby pani Amelii. Dziękujemy za Państwa wielkie serca.

AKCJA ,,PLECAK

Pomaganie innym budzi w nas najlepsze cechy. Uczy wrażliwości na los innych, bezinteresowności i empatii. W ostatnim czasie nasze myśli kierujemy ku Ukrainie, dlatego postanowiliśmy włączyć się do akcji pt. ,,Plecak". Zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów potrzebnych do przygotowania wyprawki szkolnej dla dzieci z Ukrainy, które będą uczęszczały do lublinieckich szkół. Akcja zakończyła się sukcesem, a w pełni wyposażone plecaki zostały przekazane potrzebującym.

 

 

ZBIÓRKA DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW ONKOLOGICZNYCH

Serdeczne podziękowania dla rodziców i dzieci za okazane serce i bezinteresowną pomoc w zbiórce materiałów plastycznych dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

kosz z materiałami plastycznymi

ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW RATOWNICZYCH
W imieniu ratowników i własnym serdecznie dziękujemy za bardzo pozytywny odzew w związku ze zbiórką karmy dla psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Solarnia.

POKAZ GRUPY POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZEJ Z OSP SOLARNIA

Dnia 8 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu Grupę Poszukiwawczo- Ratowniczą z OSP Solarnia z psami. Dzieci miały okazję zobaczyć pokaz współpracy przewodników z psami ratowniczymi. Ważnym elementem tego spotkania było omówienie bezpiecznych kontaktów z czworonogami oraz nauka zachowania podczas zagubienia się lub zaczepek ze strony dorosłej obcej osoby. Ponadto dzieci mogły zwiedzić wóz sztabowy a także w bezpieczny sposób pobawić się z czworonożnymi ratownikami. Rodzicom serdecznie dziękujemy za bardzo pozytywny odzew, w związku z ogłoszoną zbiórką karmy dla psów ratowniczych.

 

Rok szkolny 2022/23

MIKOŁAJ NA KRESACH

Akcja charytatywna ,,Święty Mikołaj na Kresach" dobiegła końca. Dziękujemy za dobre serca i wparcie wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w zbiórkę darów dla dzieci mieszkających na Kresach.

 

ZBIÓRKA DLA ZWIERZAKÓW

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka dla podopiecznych OTOZ Animals w Lublińcu. Dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

 

WIZYTA SENIORÓW Z DOMU KOMBATANTA

21 grudnia przedszkolaki z grupy „Poziomki” przygotowały dla pensjonariuszy występ okolicznościowy z okazji świąt Bożego Narodzenia. Występ przedszkolaków zachwycił mieszkańców placówki. Wywołał wiele radości i wzruszenia. Takie bezpośrednie kontakty są bardzo cenne, kształtują wrażliwość przedszkolaków na potrzeby drugiego człowieka, uczą szacunku, życzliwości, rozwijają uczucia empatyczne.

SZLACHETNA PACZKA

Z całego sercadziękujemy za włączenie się, po raz kolejny wakcję pt. „Szlachetna Paczka”. Dzięki darczyńcom udało się zrealizować potrzeby wybranej rodziny. Łącznie uzbieraliśmy 9 paczek! Nawet niewielki gest może sprawić, że czyjś życie zmieni się na lepsze, a czas Świąt Bożego Narodzenia będzie radośniejszy i przepełniony nadzieją.

ZBIERAMY NAKRĘTKI

Drodzy Rodzice.
Zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz Maksa, który jest podopiecznym FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

Maksio cierpi na rzadką chorobę Niemanna-Picka typu C. Gromadzimy środki na rehabilitację i terapię lekową, której miesięczny koszt, to 15 tysięcy złotych.

Więcej informacji znajdziecie państwo pod adresem portalu społecznościowego https://www.facebook.com/maxwalczy

Przyniesione nakrętki należy wrzucić do koszy przygotowanych przy wejściu do przedszkola.

Z góry wszystkim w imieniu Maksa serdecznie dziękujemy.

Góra Grosza

Po raz kolejny nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Góra Grosza. Akcja została przeprowadzona na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnej rodzinie. Z całego serca dziękujemy Rodzicom oraz naszym Przedszkolakom za ogromne wsparcie i wkład w realizację celów akcji charytatywnej Góra Grosza.

Przejdź do treści Przejdź do menu