Wycieczka Poziomek do sali edukacyjnej ,,Ognik”

Poziomki wybrały się na warsztaty do sali edukacyjnej „OGNIK”, znajdującej się w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Celem tych zajęć była zmiana postaw dzieci i wzrost świadomości  w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Wszyscy założyli stroje strażackie, czerwone hełmy by przez chwilę mogli poczuć się prawdziwymi strażakami. Mali strażacy rozpoczęli edukację dotyczącą bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Jedni poznali, inni przypomnieli sobie numery alarmowe i sposób wzywania służb ratowniczych. Dzieci poznały różne kombinezony, w których strażacy pracują, pomagając ludziom i środowisku. Kolejnym etapem było zwiedzanie różnych pomieszczeń, między innymi, zaimprowizowanej kuchni, w której dzieci dowiedziały się, jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla i dbać o właściwą wentylację pomieszczeń, co może się stać, gdy niewłaściwie będzie użytkowany domowy sprzęt. Każdy z zaciekawieniem oglądał wyposażenie wozów strażackich, jak strażacy zjeżdżają po rurze, by jak najszybciej wyruszyć do gaszenia pożaru. Wycieczka była udana i bardzo ciekawa.