Barbórka – Dzień Górnika w Przedszkolu

4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika (Barbórka). Z tej okazji  gościliśmy w naszym przedszkolu emerytowaną Panią Górnik. . Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Pani Irena przybyła do nas w stroju galowym. Dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej,  odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści.