Tup, tup… nasze zabawy ciekawe niesłychanie na dywanie TUPUTANIE!

Wiecie co najbardziej lubimy w przedszkolu? Nawet wiemy co odpowiecie. Zabawę! I macie rację, chociaż nie do końca. Lubimy się bawić a jeśli przy okazji możemy się czegoś nauczyć, to tym bardziej moglibyśmy się bawić, bawić i bawić. A co powiecie na naukę przez ruch? Chcielibyśmy Wam pokazać w jaki sposób m.in. uczymy się kolorów, rozpoznajemy figury geometryczne czy poznajemy nowe układy taneczne. Już sobie pewnie wyobrażacie ilustracje, obrazki, kształty? Otóż nam do tego wystarcza dywan! Znajdziemy na nim wiele kolorowych linii, które zachęcają do kreatywnego działania. I tak jednego dnia maluszki ćwiczą maszerowanie po linii a starszaki bawią się w „pająka
i muchy”. Możliwości jest wiele, bo i nasz dywan jest niezwykły. Jest on świetnym narzędziem do zajęć matematycznych , ruchowych i tanecznych. Ponadto bawimy się wspólnie, dzięki czemu uczymy się przestrzegania zasad zgodnej zabawy i uczymy współdziałania, a jak mówią nasze Panie, to bardzo ważne. Apropos. Ważni też jesteśmy my ,więc zobaczcie sobie jak się bawiliśmy na naszym tup,tup… tuputanie nadzwyczajnym dywanie !

Dywan TUPUTAN jest niekonwencjonalnym narzędziem w pracy z dziećmi. Wpisuje się w podstawowe założenie neurodydaktyki, którym jest nauka przez ruch. Ćwiczenia prowadzone na dywanie obejmują szerokie obszary edukacyjne, poprzez które dzieci zdobywają jednocześnie wiele nowych umiejętności. Skłania on dzieci do myślenia, pobudza wyobraźnie i wspomaga pamięć. Umożliwia precyzyjną naukę układów tanecznych, synchronizacji ruchowej i prowokuje do inicjowania bardziej złożonych zabaw ruchowych.

Środki na zakup TUPUTANA uzyskaliśmy z wynajmu sali gimnastycznej.