„Tu wszędzie jest moja ojczyzna…”

W środę było w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Jako mali patrioci postanowiliśmy świętować ważną datę, która w naszym kalendarzu zaznaczona jest czerwonym kolorem.

Podobnie jak my w przedszkolu przestrzegamy kodeksu przedszkolaka, tak przed kilkuset laty spisano prawa
i obowiązki wszystkich nas Polaków. A gdzie? w Konstytucji 3 Maja, dlatego  warto pamiętać o naszych przodkach, którzy zadbali o to, aby zapanowała sprawiedliwość.

Grupa Niezapominajek i Słoneczek przygotowały akademię, podczas której zaprezentowały swoje wokalne
i oratorskie talenty w towarzystwie najważniejszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu państwowego.

Była to dla nas  ważna lekcja patriotyzmu  i kształtowania przynależności narodowej, na znak której wyruszyliśmy wspólnym  przedszkolnym  pochodem  uliczkami Lublińca. Oczywiście z flagami w ręku!