Tchnienie wiosny w kącikach przyrody „Biedronek” i „Niezapominajek”

Kształtowanie świadomości ekologicznej odbywa się w naszym przedszkolu m.in. poprzez hodowlę roślin oraz obserwację i prowadzenie kącików przyrody. Nasze przedszkolaki uczą się jak należy dbać o rośliny a co ważne samodzielnie doświadczają i dowiadują się, dlaczego konieczna jest dbałość o przyrodę. Ponadto cierpliwie obserwują i mogą zobaczyć efekty swoich starań w postaci pięknego kwiatu czy smacznej nowalijki.

Oby tylko nie było w naszych kącikach przyrody jak w wierszu J. Tuwima: „Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy: może pan się o mnie oprze, pan tak więdnie, panie koprze. Cóż się dziwić, mój szczypiorku, leżę tutaj już od wtorku!” 🙂