Spotkanie z leśnikiem

W naszym przedszkolu odwiedził nas Pan leśnik Tobiasz pracujący w nadleśnictwie Lubliniec. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, o sadzeniu lasu, przypomniał roślinność występującą w lesie oraz poszerzył nasze wiadomości o ochronie drzew przed szkodnikami. Przypomniał też, jak należy zachowywać się w lesie, ale największe zainteresowanie dzieci wzbudziła wyjątkowa kolekcja owadów. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści. Na zakończenie spotkania otrzymały interesujące kolorowanki o lesie oraz słodki poczęstunek, a w zamian dzieci przekazały Panu Tobiaszowi piękne rysunki przygotowane przez naszych najmłodszych przedszkolaków. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i oczywiście zapraszamy ponownie.

BLP