Ślonski fajer!

Wszystko, co dobrze szybko się kończy! Cały tydzień rozmawialiśmy o Śląsku po śląsku, więc najlepszą okazją do podsumowania był najprawdziwszy biesiadny śląski fajer! W czwartek wystąpiliśmy najpiękniej jak tylko można. Zatańczyliśmy do znanych śląskich melodii, recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki a nawet odegraliśmy skecz. Nie inaczej jak w śląskiej gwarze! Jakby tego było mało, nasi wspaniali rodzice zaprezentowali autorską bajkę pt. „Wiater i mysz”, w którą włączyli nas wszystkich.

Naszych wspaniałych widzów – ukochane mamy i tatusiów a także zaproszonych wyjątkowych gości: Pana Edwarda Maniurę Burmistrza Miasta Lublińca, Panią Annę Jonczyk – Drzymałę Zastępcę Burmistrza Miasta Lublińca oraz Panią Marzenę Grzyb Dyrektor ZOPO przywitaliśmy w atmosferze śląskiej gościnności. Oczywiście w asyście regionalnych przysmaków.

Śląsk, to nie tylko kultura, barwny folklor i pyszna kuchnia. To przede wszystkim jesteśmy MY – dlatego pamięć o tradycjach naszego regionu nasze przedszkolaki poznawały z zaciekawieniem i przyjemnością!