Robiymy wodzionka!

Ślonzoki zawsze mieli siła, bo lubieli dobrze zjeś! W ślonskim tydniu maszkycili my trocha gumiklyjzami, roladom i modrom kapustom a nawet z pomocom naszych kucharek warzylimy nojlepszo ze wszystkich ślonskich zup – wodzionka! To nie jest zwykło zupa a czynść naszyj tradycyjnyj ślonskiej kuchni , wiync dobrze żeby nasze bajtle umioły nietylko gryfnie godać po ślonsku, ale tysz znały, dobry ślonski smak!

TŁUMACZENIE

Ślązacy słyną ze swojej siły i krzepy , dlatego lubią też dobrze zjeść! W śląskim tygodniu zajadaliśmy się nie tylko kluskami, roladą i czerwoną kapustą, ale też z pomocą naszych nieocenionych pań kucharek przygotowywaliśmy najlepszą ze wszystkich śląskich zup czyli wodzionkę! To nie jest zwykła zupa a część naszej  tradycyjnej śląskiej kuchni, dlatego dobrze byłoby, żeby nasze dzieci nie tylko znały śląską gwarę, ale też dobry śląski smak!