PYSSLA ?????????

Nasze Słoneczka rozwijają swoją kreatywność i nie tylko….
Jak?
Wystarczą im do tego „ koraliki do zaprasowania” PYSSLA.

Wartość zabawy koralikami do prasowania

• Kreatywność

Dzieci same tworzą wzory, układy, dobierają kolory, ich wyobraźnia pracuje. w głowie powstają coraz to nowe pomysły, a później ich realizacja. A możliwości tworzenia jest nieskończona ilość.

• Mała motoryka

Kiedy dzieci chwytają dwoma paluszkami mały koralik i umieszczają go w pożądanym miejscu, doskonalą sprawność swojej dłoni – małą motorykę, chwyt pęsetkowy, w dodatku powtarzają tą czynność niezliczoną ilość razy.

• Koncentracja

Zauważycie pewnie, że proces tworzenia przebiega w ciszy, z dużym skupieniem uwagi, kiedy dzieci realizują swój pomysł.

• Spostrzegawczość

Dzieci wyszukują i selekcjonują odpowiednie, potrzebne im kolory do danego wzoru.

• Wytrwałość i cierpliwość

Aby osiągnąć efekt końcowy, trzeba powtórzyć układanie koralików jeden obok drugiego bardzo wiele razy, a czasami koralik wymyka się spod kontroli małych paluszków i trzeba poprawić błąd. Czasami już się nie chce, jednak dopiero, kiedy dziecko dokończy wzór, może zaprasować koraliki i mieć satysfakcję z efektu końcowego. To jest dopiero szkoła charakteru 🙂