Przedszkolaczek mały, duży wie do czego szczotka i pasta służy.

Dobra praktyka!

Zdrowe zęby Przedszkolaka!
Dbamy o higienę jamy ustnej u najmłodszych.

Wprowadzenie do codziennych nawyków odpowiedniej higieny jamy ustnej od najmłodszych lat zwiększa szanse na zdrowe zęby przez całe życie. Co należy robić, aby zadbać o zdrowie zębów dziecka w wieku przedszkolnym?

Zacznijmy od profilaktyki, a im więcej uwagi jej poświęcimy, tym mniej kłopotu będziemy mieli w przyszłości
z leczeniem.

Często bywa, że dziecko niechętnie szczotkuje zęby w domu. W przedszkolu jest raźniej a i w grupie zabawniej. Wtedy czyszczenie jest efektywne, a jednocześnie staje się ciekawą aktywnością dla dziecka. Dlatego też codziennie szczotkujemy zęby.

Oczywiście odpowiednio przygotowaliśmy łazienki i co najważniejsze przestrzegamy zasad związanych m.in. z przechowywaniem szczoteczek do zębów.

Dodamy, że

– Mycie zębów i prowadzenie edukacji zdrowotnej dzieci w wieku przedszkolnym – to zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pismo w tej sprawie opublikowało MEN na swojej stronie internetowej. W piśmie – podpisanym przez p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego Marka Posobkiewicza – przywołano dane Ministerstwa Zdrowia, z których wynika, że w Polsce zaledwie 14 procent dzieci w wieku sześciu lat nie ma próchnicy zębów.