Program „Sen Żyrafy” czyli Porozumienie bez Przemocy w przedszkolu

„Mamo, mamo! Dziś w przedszkolu znaleźliśmy małą żyrafę, ona jest zupełnie sama i będziemy się nią zajmować”

Dzisiaj doświadczyliśmy „Porozumienia bez Przemocy” bezpośrednio w momencie, kiedy mała żyrafka trafia do naszego przedszkola i razem z nią uczyliśmy się „języka żyrafy”. Podczas pięciu kolejnych dni  w formie zabawy poznaliśmy podstawy metody PBP (obserwacja, uczucie, potrzeba, prośba). W kolejnych tygodniach będziemy pogłębiać  umiejętności nazywania uczuć i potrzeb, okazywania empatii oraz rozwiązywania konfliktów.

ŻABKI

Program „Sen Żyrafy” ma na celu rozwinąć podstawowe umiejętności interpersonalne, oraz poprzez zabawę w przyjaznej atmosferze, pozwolić dzieciom doświadczyć różnicy pomiędzy komunikacją, która tworzy bariery a taką, która otwiera serca i buduje kontakt. Dzieci wraz z nauczycielami odkrywają, zarówno to, co sprzyja dobrym relacjom z innymi jak i źródła nieporozumień i konfliktów oraz uczą się rozwiązywać je w konstruktywny sposób. Te umiejętności dadzą dzieciom więcej osobistej satysfakcji i gwarantują bardziej harmonijne stosunki z innymi.
Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Życia Bez Przemocy.