Pomóż i Ty – Szlachetna Paczka rusza w naszym przedszkolu!

„ Jeden za wszystkich , wszyscy za jednego” to motto Szlachetnej Paczki. Krótko o niej: „ Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2014 roku Paczka połączyła niemal 1 000 000 Polaków”.

Nasze przedszkole podobnie jak w ubiegłym roku włącza się do pomagania. Zostanie wyznaczone specjalne miejsce , w którym będzie można zostawiać darowane przez siebie przedmioty. Na wszelkie pytania odpowiedzą koordynatorzy akcji w przedszkolu Pani Wiola Haberla i Pani Ola Pluta. Pamiętajcie , warto pomagać. To nie kosztuje nas zbyt wiele a możemy namalować uśmiech na wielu buziach. Ponadto swoim przykładem pokażecie dzieciom jak ważne jest niesienie pomocy innym. Przyjmujecie wyzwanie?

A komu w tym roku pomagamy? Poznajcie historię wielodzietnej rodziny Pani Ani , która doświadcza choroby dziecka a na dodatek    w wyniku wybuchu butli gazowej straciła piętro domu.

Czego potrzebuje rodzina?

• Kamilek marzy o – małym pociągu
  • Mateuszek marzy o – dinozaurze
  • Marta marzy o – ubrankach dla małych lalek , domku dla lalek