„Policjant to przyjaciel nasz bliski”

„Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski. Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich. Myśli
o bezpieczeństwie na ulicy i w domu ,zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.   Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało. Z daleka już widzimy, jego czapkę białą”-
Cz. Janczarski

Mamy Wam coś bardzo ważnego do powiedzenia. W ostatni poniedziałek listopada odwiedziła nas bardzo ważna osoba Pani Sierżant Monika Wacławek z Komendy Miejskiej Policji w Lublińcu. Opowiedziała nam
o swojej pracy w policji i zagrożeniach z niej wynikających, zdradziła dlaczego jako mała dziewczynka już chciała zostać policjantką i ujawniła dlaczego jest dumna, kiedy nosi policyjny mundur. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły podziękowania na ręce Pani Sierżant, która pomimo wielu zobowiązań i napiętego grafiku znalazła dla nas czas.

Wiecie co najbardziej zapamiętaliśmy z tego bardzo ważnego spotkania? to, że każdy policjant jest naszym przyjacielem i możemy się zwrócić do niego o pomoc, bo jego najważniejszym zadaniem jest dbanie o nasze bezpieczeństwo a naszym zaufanie mu, by mógł wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej. Ciekawe czy zgadniecie, ilu z nas chciało zostać policjantami po spotkaniu z Panią Sierżant?