Podlać czy nie podlać? Oto jest pytanie. Grupa Koniczynek zna odpowiedź na nie!

Kąciki przyrody to stałe miejsce w każdej z naszych sal, gdzie hodujemy rośliny, prowadzimy obserwacje przyrodnicze i eksperymentujemy.

Koniczynki także  stworzyły namiastkę ogródka w swojej sali siejąc rzeżuchę, cebulę, jak również sadząc kwiatki. Każdego dnia doglądają swoich upraw nie zapominając o ich  podlewaniu. Spacery na świeżym powietrzu to też dla nas nie lada gratka, bo mamy wtedy okazję obserwować piękno otaczającej nas przyrody.

Współodpowiedzialność dzieci za kącik przyrody jest częścią edukacji przyrodniczej, której głównym założeniem jest budzenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. A co myślą o tym przedszkolaki? Nam się bardzo podoba, że efekty tej  nauki możemy później znaleźć na naszym talerzu 🙂