Ogólnopolska akcja „Stop wadom wymowy!”

Wiele z naszych dzieci ma problem z poprawną wymową i wskazana jest wtedy pomoc logopedyczna. Wychodząc naprzeciw Waszym troskom chcemy wskazać odpowiednią literaturę do ćwiczeń w domu w formie zabawowej – poprzez pracę z książeczkami logopedycznymi. Mogą one być też niebanalnym prezentem od Mikołaja, co Wy na to?

Dlaczego warto spróbować?

• Dzięki profilaktyce dzieci mają szansę na niestresujący start w szkole i zminimalizowanie problemów szkolnych związanych z nieprawidłową mową.
  • Książeczki pomogą wyćwiczyć języczek i aparat mowy zapobiegając wadom wymowy.
  • Wy – rodzice otrzymacie wskazówki i podstawowe informacje na temat rozwoju mowy u 3, 4 i 5-latka.

Co w nich jest?

• W książeczkach zawarte są podstawowe informacje i wskazówki dotyczące wspierania mowy oraz bardziej globalnego podejścia do logopedii.
  • Oprócz ćwiczeń artykulacyjnych aparatu mowy, umieszczone są ćwiczenia słuchowe, głosowe, oddechowe oraz loteryjki obrazkowe, które stymulują wyobraźnię dziecka, rozwijają umiejętności językowe i powiększają zasób słownictwa.
  • Każda książeczka zawiera prosty test logopedyczny, który wykryje ewentualne problemy z wymową głosek. Są trzy wersje testu: A, B, C, które powtarzają się w książeczkach dla 3, 4, 5-latków. Jest to celowy plan, aby na przykładzie jednej wersji testu zorientować się jak przebiega ewolucja mowy w ciągu 3 lat.
  • Dodatkowym atutem książeczek są kolorowe ilustracjewykonane samodzielnie przez dzieci (9 lat oraz 11 lat) i prosty przejrzysty materiał dla dzieci i rodziców.

„Wspólne czytanie i zabawa będą wspaniałą okazją do tworzenia silnej i pełnej miłości więzi miedzy rodzicami
a dziećmi. Zadbajmy o mowę naszych dzieci”.

INFORMACJA : Książeczki będą dostępne w holu naszego przedszkola.