Niezapominajki zaciekawione historią Lublińca…

W środę odwiedził nas niezwykły gość, który ubrany w zbroję wszedł do  sali wywołując niemałe zaskoczenie.
Rycerzem okazał się być Pan Artur Wall z Muzeum Pro Memoria Edith Stein, który w bardzo interesujący sposób postanowił przybliżyć nam historię  Lublińca zabierając wszystkie niezapominajki w podróż w czasie. Poznaliśmy najistotniejsze zabytki, które wzbogacają mapę  miasta  oraz posłuchaliśmy o ważnych postaciach i miejscach. To była bardzo potrzebna nauka historii, dzięki której możemy śmiało powiedzieć, że stajemy się lokalnymi patriotami!

Zaangażowanie najmłodszych w poznawanie   historii swojej małej ojczyzny stanowi bardzo ważny  element w kształtowaniu tożsamości lokalnej, dlatego  jesteśmy pełni uznania dla działań Centrum Informacji Turystycznej i Muzeum Pro Memoria Edith Stein