„Nasza piękna straż ogniowa ma czerwone ferrari, co gasi pożary!”

„Wóz strażacki jest ogromny, ma drabinę długą,
Jest czerwony, lśniący cały, wozi beczkę z wodą.
Do pożaru szybko pędzi, a pożar to srogi.
Więc syrena wyje głośno – Z drogi ludzie! Z drogi!”.

Każde dziecko powinno wiedzieć,  jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc
i umieć o nią poprosić. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne!

W piątek gościliśmy w naszym przedszkolu prawdziwych bohaterów. Takich, którym nie straszny ogień i dym. Przyjechali do nas wspaniałym czerwonym wozem i opowiedzieli o swojej ciężkiej pracy, dzięki czemu wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej oraz zapoznaliśmy się z pracą strażaka. Oczywiście utrwaliliśmy też numer alarmowy do straży pożarnej ( utrwaliliśmy, bo przecież już go znamy!) Na zakończenie wręczyliśmy naszym odważnym gościom rysunki straży pożarnej widzianej naszymi oczami.