Metoda Kamishibai w grupie biedronek

Metoda Kamishibai innymi słowy teatr ilustracji trafiła do nas prosto z Japonii. Polega ona na głośnym czytaniu
i jednoczesnym pokazywaniu obrazków, które są ukryte w drewnianej skrzynce przypominającej teatr marionetek. Dzięki temu zabiegowi dzieci koncentrują swoją uwagę na ilustracjach rozbudzając przy tym wyobraźnię i ciekawość poznawczą.

Jest to innowacyjna forma czytania, gdzie papierową książkę zastępuje nam magiczna drewniana skrzynka, której zawartość dzieci oglądają i słuchają jak zaczarowane.

Tak było i tym razem, kiedy grupę Biedronek odwiedziła Pani Katarzyna Lubosz z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 3 w Lublińcu z opowiadaniem „Mój przyjaciel Kemushi” . Biedronki poznały zwiastuny wiosny a następnie wybrały się na wiosenny spacer w ich poszukiwaniu!