List od małych pacjentów Szpitala w Lublińcu

Kochane Dzieci!
Miłe Panie!

Gorąco Was pozdrawiamy i witamy w tym listopadowym dniu.
Z wielką radością piszemy ten list gdyż korespondencja sprawia nam wiele uciechy.

Jesteśmy małymi pacjentami Oddziału Pediatrycznego w Lublińcu. Tutaj w szpitalu mamy taką „ Wesoła Szkołę” do której uczęszczają chore dzieci w różnym wieku.
W szkole uczymy się i wesoło bawimy , zapominając o naszej chorobie i bólu.

Na zajęciach wykonujemy fajne prace plastyczne i chętnie bierzemy udział w różnych konkursach ogólnopolskich , zdobywając liczne nagrody. Wśród uczestników jednego konkursu była Wasza koleżanka z przedszkola – Ola To nasza najmłodsza laureatka zdobywczyni 1 miejsca w ubiegłorocznym ogólnopolskim konkursie dla szkół przyszpitalnych w ZSS nr 33 w Bydgoszczy. Tak się złożyło że Ola znów jest z nami w szpitalu , jednak chwilowo nie może uczestniczyć we wspólnych zajęciach w naszej sali i trochę nas to smuci , bo to bardzo pracowita dziewczynka , którą wszyscy bardzo kochają i podziwiają jej talent plastyczny.
Ola mimo choroby cały dzień przy swoim łóżku coś rysuje , koloruje , lepi , układa. Teraz w szpitalu jest bardzo duż0 chorych dzieci i wielką radość sprawiły nam Wasze upominki – urocze albumy i życzenia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Te prezenty – prace plastyczne   dzieci są przepiękne , to prawdziwe arcydzieła , które cały personel medyczny , wszystkie chore dzieci i rodzice podziwiali. Dziękujemy Wam za wspaniałe upominki.

Jeśli znajdziecie chwilę czasu w grudniu , to napiszcie nam co u Was ciekawego a my z radością odpiszemy na każdy Wasz list. Kończąc ten list życzymy Wam dużo zdrówka i radości. Pozdrawiamy Was serdecznie.

Chore dzieci z Oddz. Pediatrycznego w Lublińcu