LIŚĆ NASZYM PŁÓTNEM – kreatywne barwy narodowe Słoneczek

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze, biel i czerwień. Czerwień to miłość, biel serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste”.

Malowanie farbą na zwykłych kartkach? było. Składanie flag z elementów? nuda. Orzeł z orgiami? Może kiedyś. A czy ktoś z Was próbował malować na liściach? Kiedy wracaliśmy ostatnim razem ze spaceru , nasza Pani wskazała nam drzewo , na którym były piękne liście. Nie minęła chwila i zabraliśmy się do zbierania. My Słoneczka już tak mamy, że nie lubimy wracać z pustymi rękami , więc do przedszkola przydreptaliśmy z niemałym nadbagażem. Pokrywanie liścia farbą nie jest łatwe. Jest on bardzo kruchy i lubi się łamać. Musieliśmy być bardzo delikatni , bo mocniejszy nacisk pędzlem mógł spowodować katastrofę czyli przerwanie się jego włókien i powstałaby nieestetyczna dziura. Powoli , bardzo lekko malowaliśmy go w kolorach naszych barw narodowych: białym i czerwonym. Bardzo się staraliśmy aby powstała piękna flaga i udało się. Czy po tym doświadczeniu możemy nazywać się małymi patriotami?