„Kto Ty jesteś? Polak mały…”

Święto 11 listopada trwale zapisało się na kartkach naszego przedszkolnego kalendarza. Rozwijanie poczucia tożsamości i budzenie świadomości narodowej, to ważne elementy w kształtowaniu sylwetki małego człowieka, któremu tradycje ojczyzny, jak i  postawa szacunku do jej historii, symboli narodowych, nie są obce.

Grupa Niezapominajek wraz z Panią Magdą i Danusią przygotowały akademię z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. A pięknych wierszy oraz wzniosłych patriotycznych pieśni i piosenek słuchaliśmy jak zaczarowani.

I jak śpiewała nasza Ola, pamiętajmy każdego dnia o tym jaka piękna jest nasza Polska. Wolna Polska :  „(…) Był już niejeden las, wiele przeszliśmy rzek, ale najpiękniejszy, ale najpiękniejszy jest naszej Wisły brzeg”…