„Idziemy do ZOO” – dzień adaptacyjny w naszym przedszkolu

Sierpień to dla nowych przedszkolaków czas, kiedy zaczynają przygotowania do pójścia do przedszkola. Moment rozstania z mamą nie zawsze jest łatwy, dlatego zaprosiliśmy do nas naszych nowych kolegów i koleżanki. Nie od dziś wiadomo, że świetna zabawa w gronie rówieśników jest lekarstwem na wszystkie dziecięce smutki.

Przedszkole, to nie tylko nowe miejsce na mapie naszych dzieci. To także zmiana ich trybu życia i codzienności. Jedni z nas przystosowują się łatwiej, inni potrzebują troszkę więcej czasu, dlatego takie spotkanie pomaga w łagodzeniu trudności adaptacyjnych , jak również pozwala na przełamanie obaw dzieci przed rozstaniem z rodzicami i oswajanie z nowym otoczeniem i paniami.

Naszym przedszkolakom towarzyszyły w tym dniu zabawne zwierzęta. Wybraliśmy się wszyscy na wycieczkę do ZOO. Układaliśmy rozsypankę obrazkową a potem odszukiwaliśmy zwierzątka na naszym placu zabaw. Było ich całkiem sporo. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznymi lodami a także wybraliśmy się do oceanarium, gdzie w towarzystwie delfinów i foki łowiliśmy rybki, które w swoich brzuszkach miały pyszną niespodziankę. Zadaniem specjalnym każdego przyszłego przedszkolaka było już tradycyjne odbicie rączki na koszulce, która już niedługo będzie mu towarzyszyć na każdej ważnej uroczystości przedszkolu. W jego przedszkolu.

Do zobaczenia we wrześniu!