I miejsce w kategorii zespołowej w konkursie Mody Ekologicznej

Spieszymy zawiadomić , że  znamienita reprezentacja Słoneczek przygotowana pod czujnym okiem swoich Pań Ewy i Gosi zajęła :

I miejsce w kategorii zespołowej w konkursie „ Mody Ekologicznej”
w Specjalnym  Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lublińcu

Przedszkolaki przedstawiły bajkę ekologiczną , która została  stworzona i nagrana specjalnie na potrzeby konkursu.
I tak w „ Kwiecistej krainie” wystąpiły piękne motyle Krystian Owsikowski i Oliwier Mendrela , którym towarzyszyli król i królowa: Dominik Kalyta i Simone Kosmala. Nie była to jednak zwyczajna bajka , bowiem stroje naszych głównych bohaterów powstały z materiałów przeznaczonych do recyklingu!

Nasi aktorzy wystąpili na dużej scenie prezentując się przez zgromadzonymi  gośćmi , co jest bardzo trudnym zadaniem. Jednak przełamali nieśmiałość i pewnym krokiem zaprezentowali swoje umiejętności przed widownią.

Propagowanie właściwych postaw ekologicznych poprzez  budzenie kreatywności i pomysłowości dzieci jest bardzo ważnym elementem  budowania ich świadomości ekologicznej , a jeśli towarzyszy temu wspaniała zabawa i uśmiech na twarzach najmłodszych , to wiemy , że taki kierunek działania jest właściwy!

Naszym zdolnym i pomysłowym Słoneczkom oraz ich Paniom  gratulujemy kolejnego sukcesu!!!