Dzień Ziemi – promowanie postaw ekologicznych

Cały miniony tydzień nasze przedszkolaki zdobywały wiedze na temat dbania o środowisko. W ten sposób przygotowywaliśmy się na obchody Światowego Dnia Ziemi.

Obejrzeliśmy zwycięską bajkę ekologiczną pt. „Kwiecista kraina”, docenioną w konkursie organizowanym przez SOSW w Lublińcu  w wykonaniu Simonki, Dominika, Oliwiera i Krystiana z grupy Słoneczek  a także sami ze swoimi grupami zaprezentowaliśmy  ekologiczne wierszyki i piosenki. Na zakończenie każda grupa otrzymała specjalny medal dla przyjaciół ziemi.

Towarzyszyły nam również ekozabawki, które wykonaliśmy z materiałów przeznaczonych do recyklingu. I tak powstały motyle, smok, kwiatek a nawet gąsienice! Także stroje naszych małych aktorów zostały wykonane z tego, co zazwyczaj wyrzucamy. Zobaczcie sami i pamiętajcie słowa naszych najmłodszych przedszkolaków: „Ziemia lubi być czysta!”.