Dzień bibliotekarza

Jesteśmy pełni uznania dla działań bibliotekarzy, dlatego z całego serca angażujemy się w  kreowanie pozytywnego wizerunku tego zawodu, jak i wdrażanie najmłodszych do szacunku dla pracy „opiekunów książki”.

W poniedziałek gościliśmy  w naszym przedszkolu Panią Joannę Brzezina  Dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu oraz Panią bibliotekarkę Katarzynę Lubosz .

Z największymi wyrazami wdzięczności  za wspieranie  działań  przedszkola w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych przygotowaliśmy dla naszych wspaniałych gości  quiz ze znajomości bajek oraz przedstawiliśmy inscenizację pt. „Skarga książki”, w której zadebiutowały dziewczynki z najmłodszych grupy Biedronek
i Koniczynek: Monika  Wilk, Emilia Węgrzyńska, Emilia Sekulska, Agata Michałowska  i Hanna Bury. Ich występ został nagrodzony wielkimi brawami a same zainteresowane wzbudziły największy podziw także u swoich pań, bowiem wcale nie tak łatwo jest wystąpić przed publicznością  i pięknie wyrecytować wiersz.

Wszystkim bibliotekarzom życzymy wszystkiego co najlepsze i dziękujemy za to, że nieustannie zapraszają nas do swojego świata książek będącego dla nas wielką skarbnicą wiedzy.