Drugi krok w naszym przedszkolu

Pójście dziecka do przedszkola jest ważnym wydarzeniem zarówno dla niego , jak i całej rodziny. Znaczenie prawidłowej adaptacji jest istotne , ponieważ w wielu przypadkach decyduje ona w późniejszym czasie o postawie dziecka wobec różnych wyzwań życiowych, przed którymi w przyszłości stanie i będzie musiało się do nich przystosować.

Adaptacja jest procesem , niełatwą drogą , którą należy przejść odpowiednio przygotowanym. Wspieramy w tym naszych Rodziców, aby każdy przedszkolak czuł się u nas jak w domu. Tak , to jest możliwe! Chcąc oswoić dziecko ze zmianą zaprosiliśmy Rodziców w nasze progi. Pierwszy krok postawiliście zimową porą , kiedy zawitaliście do nas na dzień otwarty. Drugim krokiem było dzisiejsze spotkanie , podczas którego omówiliśmy wszystko , co rodziców ciekawi ,zastanawia , budzi wątpliwości. A trzeci krok?  Już niedługo , bo w sierpniu zaprosimy Was z pociechami  na dzień adaptacyjny , kiedy to dokonamy wszelkich starań aby Wasze największe skarby mogły poznać nowe otoczenie w poczuciu bezpieczeństwa oraz nawiązać pierwsze serdeczne kontakty z nauczycielami.