Czytająca mama w grupie „Niezapominajek”

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W grupie „Niezapominajek” mama Helenki poprzez czytanie bajki pt.” Jeżyk wyrusza w świat” zachęcała dzieci do sięgania po książki. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Zachęcanie dzieci do kontaktu z książką wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.