„ Czuj, czuwaj – dziewczynko i chłopaku witamy na biwaku!” – drugi tydzień za nami

Pocztówka dla mamy i taty…

Prowiant zabrany , ekwipunki i namiot na swoim miejscu , zuchowe chorągwie przygotowane. A drużyna? Jest! Nasze wspaniałe przedszkolaki w tym tygodniu  jak za sprawą magicznej różdżki wybrały się na biwak , któremu towarzyszyły górskie motywy. Zastępy biedronek , koniczynek , słoneczek , żabek i niezapominajek punktualnie dotarły na miejsce zbiórki , gdzie  odbyły musztrę oraz poznały plan obozu. Nasze dzielne zuchy musiały stawić czoła malowaniu kredą na wielkich kartonach a kiedy poczuły zmęczenie mogły skosztować pysznej grochówki i kiełbaski prosto z polowej kuchni.

Z prawdziwym zapałem i werwą wykonywały komendy swoich drużynowych , dlatego  mogli wykonać zadanie specjalne , które polegało na samodzielnym upolowaniu sobie nagrody – w końcu każdy harcerz dobrze wie , jak rybki łowi się! Nasz przedszkolny azymut wskazał nam też kierunek tego, co w górach najpyszniejsze. Kosztowaliśmy najróżniejsze sery i nawet dowiedzieliśmy się jak powstają. Spotkaliśmy się także w MDK z przyrodnikiem, który opowiadał o zwyczajach owadów i pająków.  To też zuchy wiedzieć powinny.  A i jeszcze jedno.  Sprawdziliśmy także naszą sprawność zuchową na zawodach sportowych , gdzie zdobyliśmy cenne medale . Może pomyślimy o igrzyskach?