Adaptacja naszych Truskawek

Adaptacja do przedszkola oznacza wielką zmianę w życiu naszych dzieci. Wiąże się z poznaniem nowego otoczenia, kolegów,pań a także przyswojeniem nowych zasad dotyczących funkcjonowania w grupie. Przede wszystkim jednak, jest to czas, który łączy się z rozstaniem z rodzicami, dlatego ważne jest,aby dzieci poznawały nowe miejsce mając zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Miniony tydzień upłynął nam na integracji, wzajemnych interakcjach i oswajaniu z tym,co nowe i nieznane. Nasze rezolutne trzylatki dobrze radzą sobie z codziennymi czynnościami i równie chętnie podejmują się nowych aktywności i działań. Jednym z wyzwań jest dla nas teraz rozwijanie samodzielności na jadalni,w tym samodzielne komponowanie kanapek,dokładki czy nalewanie picia i odkładanie talerza po skończonym posiłku w wyznaczone miejsce. Ćwiczenia w tym zakresie przynoszą już efekty a nasze Truskawki są z siebie bardzo dumne!