A gdy pada deszcz… biedronki idą do lasu!

„Zamknij oczy i wsłuchaj się, jak szumią drzewa. Wsłuchaj się jak, pięknie ptaszek śpiewa.

Wsłuchaj się jak szemrze las. Jak jest pięknie wkoło nas!”.

Są u nas takie miejsca, w których się wyciszamy, relaksujemy i możemy pobyć tylko sami. My i nasze Panie.
W których rozmawiamy o bardzo ważnych sprawach. Tymi miejscami są kąciki czyli ukryte zakątki na mapie naszego przedszkola. Kiedy poniedziałek przywitał nas deszczem i wiatrem od razu wiedzieliśmy, że ze spacerku z naszym wężem Leonem nici. A my przecież wychodzimy prawie codziennie! Nasza Pani zaproponowała nam jednak wyjście do lasu… hmm trochę wydało nam się to dziwne, ale jak tu się z Naszą Panią nie zgodzić? I poszliśmy do naszego leśnego kącika, liczyliśmy kolorowe listki na drzewku, mieliśmy okazję posiedzieć na prawdziwej brzozie, przypomnieliśmy sobie nazwy darów jesieni i uważnie posłuchaliśmy krótkiego opowiadania Pani. Po takiej wyprawie do lasu wcale nie bolały nas nogi!