ZŁAP KURCZAKA – ZABAWKA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI

Potrzebne będą: butelka po kefirze, pudełko po mleku, pojemniczki po kinder niespodziance, sznurek, nożyczki, gwoździk, czarny i czerwony marker, czerwona taśma

Zabawka zręcznościowa krok po kroku

• Zaczynamy od przecięcia butelki na pół i wycięcia kształtu skorupki jaja pękniętego na pół. Butelkę można ozdobić kolorowymi markerami.
  • Gwoździkiem przedziurawiamy plastikową zakrętkę oraz pojemniczek po kinder niespodziance.
  • Przewlekamy przez powstałe dziurki sznureczek i zawiązujemy supełki z jednej strony przy nakrętce, a z drugiej przy pojemniczku po kinder niespodziance.
  • Na pojemniczku malujemy czarnym markerem oczy, czerwonym dziób oraz wycinamy z czerwonej taśmy grzebień i przyklejamy na czubku jaja.
  • Przykręcamy nakrętkę do wyciętej części butelki.

Zabawka zręcznościowa: wersja większa – łatwiejsza

W drugim wariancie zamiast butelki po kefirze użyliśmy większej po mleku – ma ona dodatkowy uchwyt, za który dziecko może złapać. Jest to wersja łatwiejsza, ponieważ pojemnik, do którego powinno wpaść jajeczko, ma większy otwór.

Jak się bawić?

Zabawa polega na złapaniu jajka do środka pojemnika – mniejszego lub większego. Dzieci muszą umiejętnie je rozbujać, a następnie sprawić, aby kurczak wylądował w jaju. Zabawa ćwiczy zręczność oraz koordynację wzrokowo-ruchową u dzieci. Pamiętajcie, aby dostosować długość sznureczka do wzrostu dzieci.

Zabawa jest wspaniałym sposobem na rozładowanie skumulowanej energii 🙂