Wycieczka „Pod skałką”

8 maja Jagódki wybrały się do Przybynowa do Agrogospodasrta ” Pod Skałką” na edukacyjną przygodę. Na miejscu na dzieci, czekała ciepła herbatka i poczęstunek, z pełnymi brzuszkami rozpoczęliśmy naszą przygodę warsztatami, w których główną rolę grała krowa Matylda. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze mleko, jak obchodzić się z krową, a także mogły same spróbować sił w dojeniu krowy. Potem czekało na nie kolejne zadanie, musiały zrobić masło, co nie sprawiło im żadnej trudności. Tak przygotowane masło mogły spróbować z chlebem, serem lub pysznymi swojskimi powidłami. Po warsztatach przyszedł czas na małe co nieco, na dzieci czekała wata cukrowa i inne smakołyki. I znów z pełnymi brzuszkami byliśmy gotowi na kolejną atrakcję – zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej i chatę z XIX w., zobaczyły jak się kiedyś mieszkało i żyło, a następnie odwiedziły zwierzątka w Mini Zoo, gdzie mogły je nakarmić i nawet dotknąć. Po tych wszystkich atrakcjach wróciliśmy do sali, gdzie czekały  kiełbaski z grilla.

Mamy nadzieję, że wycieczka zapadnie Jagódką szczególnie w pamięć i będą ją mile wspominać!

Elwira Masoń