WIZYTA PANA LEŚNICZEGO W PRZEDSZKOLU

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Z tego też powodu w dniu 22 stycznia do naszego Przedszkola zawitali niezwykli goście.  Byli to nasi lublinieccy leśnicy. W czasie spotkania opowiadali dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Niecodzienni goście opowiadali również o zwierzętach – mieszkańcach lasów, warunkach ich życia i zwyczajach. Szczególnie teraz zimową porą troska o zwierzęta jest szczególnie ważną sprawą. Naszym obowiązkiem jest pamiętanie o nich nie tylko zimą. My – przedszkolaki dokarmiamy ptaszki i obserwujemy jak z karmnika znika pożywienie, które dla nich szykujemy. Bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę i piękne pamiątki. Już się nie umiemy doczekać kolejnej wizyty.

Marta Dziuk-Żyłka