Tajemniczy ogród…

Nadejście wiosny a z tym poprawa pogody i więcej słonka każdego dnia zachęciły nas do prac ogródkowych! W końcu to najlepszy  czas na wysiew nasion i sadzenie roślin.  W ruch poszły grabie, łopatki i wiele innych przydatnych akcesoriów.

Posadziliśmy wiele roślin a także owoce i warzywa wśród których możemy wymienić: poziomki, sałatę, pietruszkę, a nawet ziemniaki! Samodzielnie przez nas wyhodowane będą smakować wyśmienicie!

Wiosenne prace w ogródku to nie tylko dobra zabawa i okazja do pobytu na świeżym powietrzu, ale też możliwość aktywnego poznawania przyrody i kształtowania właściwych postaw proekologicznych. Uczymy się hodowli roślin a przy okazji uświadamiamy sobie, że nie wszystko koniecznie trzeba kupić w sklepie!