ŚWIĘTO MAMY- 26 MAJA

Dziś swoje święto obchodzą wszystkie nasze Kochane Mamy!

Dzień Matki w Polsce obchodzony jest 26 maja.

Początki tego święta sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie kultem otaczano matki-boginie, które były symbolem płodności i urodzaju.

Dzień Matki podobno po raz pierwszy w Polsce świętowano równo 106 lat temu – 26 maja 1914 r. w Krakowie. Choć w tym dniu święto obchodzone jest tylko w Polsce, to Dzień Matki jest świętem kosmopolitycznym, bo i doświadczenie macierzyństwa nie zna granic przestrzennych, ani czasowych.

Dzień Matki, to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy Mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Ten szczególny dzień to idealna okazja, by podziękować swojej mamie za jej bezgraniczną miłość. Zachęcamy Was – Drogie Dzieci do wykonania własnoręcznie małych upominków. Tych najmłodszych – do narysowania od serca pięknych laurek lub kolorowych obrazków, a tych nieco już starszych do złożenia szczerych, dziecięcych życzeń swoim Mamusiom.

DZIEŃ MAMY