ROSNĄCA FARBA

Witajcie kochani,

propozycja dla Was to zabawa plastyczna, która trzyma w napięciu do samego końca.

Od samodzielnego tworzenia farby, przez „malowanie” dowolnej ilustracji, po wypiekanie i obserwowanie jak wszystko rośnie. Przepis jest bardzo prosty, a efekty zaskakujące!

Co będzie potrzebne?

• 0,5 szklanki wody
  • 0,5 szklanki soli
  • 0,5 szklanki mąki
  • farby lub barwniki spożywcze

Jak to zrobić?

Trzy pierwsze składniki mieszamy razem i powstaje masa bazowa do rosnących farb.

Masę dzielimy na kilka mniejszych porcji i barwimy farbami lub barwnikami spożywczymi.

Gotowymi farbami malujemy (nakładamy warstwę) dowolną ilustrację lub nakładamy na gotowy szablon. Po nałożeniu farby na kartkę wypiekamy obrazek w kuchence mikrofalowej przez ok. 30 sekund na mocy 800W. Dzięki temu farby wysychają, twardnieją i unoszą się tworząc piękną wielobarwną powierzchnię. Jeśli nie mamy mikrofali, to można użyć piekarnika, ale trzeba wypiekać dłużej i pilnować, żeby się nie przypiekło.

Spróbujcie koniecznie i dajcie znać jakie wrażenie zrobił na Was efekt rosnącej farby.

źródło: mojedziecikreatywnie.pl

rosnące-farby (Copy)