„PRZEDSZKOLAK NIE WIDZI PRZESZKÓD”

Przez cały tydzień gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkową osobę. Tatuś naszych kolegów Jasia i Franka pan Marcin Grabiński poświęcił nam swój czas spotykając się z nami w ramach autorskiego projektu „ Przedszkolak nie widzi przeszkód”.

Jak wiele nam to dało? Nauczyliśmy się korzystać ze wszystkich zmysłów bez pomocy wzroku: UWAŻNIE SŁUCHAĆ, ROZPOZNAWAĆ ZAPACHY I SMAKI, ROZPOZNAWAĆ PRZEDMIOTY ZA POMOCĄ DOTYKU. Ogromne zainteresowanie wzbudziło w nas pismo punktowe czyli alfabet Braila.

Czy można spełnić swoje marzenia będąc osobą niepełnosprawną? Tak!!!! Odpowiemy. Pan Marcin nam to udowodnił prezentując wszystkie swoje medale, dyplomy, statuetki, które zdobył wygrywając wiele biegów maratońskich.

Panie Marcinie! Cała społeczność  przedszkola z całego serca dziękuje za tak cenną lekcję. Życzymy dalszych sukcesów i realizacji planów. Zaszczepił Pan w nas wolę walki, chęci i zapału do spełniania swoich marzeń bo przecież „nie widzimy przeszkód”.

Renata Rokosa, Małgorzata Mendaluk

Marcin Grabiński