Mamo, tato, dlaczego zdrowo jem?
„Bo gdy zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”

Przy jadłospisie będzie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym daniu numer alergenu jaki zawiera to danie.

Numery alergenów występujących w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz)
2. Skorupiaki i produkty pochodne
3. Jaja i produkty pochodne
4. Ryby i produkty pochodne
5. Orzeszki ziemne (arachidowe)
6. Soja i produkty pochodne
7. Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy (migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca,
orzechy brazylijskie, orzechy pistacjowe, orzechy makadamia)
9.  Seler i produkty pochodne
10. Gorczyca i produkty pochodne
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
12. Dwutlenek siarki i siarczyny
13. Łubin
14. Mięczaki

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:

pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, zioła prowansalskie, papryka słodka, pieprz ziołowy, kwasek cytrynowy, cukier waniliowy.

Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości:
glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy.

PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS LETNI

…..PONIEDZIAŁEK

Śniadanie: bułka wielozbożowa z masłem, sałata, szynka, pomidor, kawa zbożowa. (Nr 1, 7)

Obiad: zupa-krem z zielonego groszku z grzankami, ziemniaki, jajko na parze, mizeria, kompot wieloowocowy. (Nr 1, 3, 7, 9)

Podwieczorek: jagody w galaretce z bitą śmietaną, chrupki kukurydziane, herbata ziołowa.
(Nr 1, 7)

…..WTOREK

Śniadanie: zupa mleczna z pszenicą prażoną z miodem, rogal z masłem, herbata malinowa. (Nr 1, 7)

Obiad: kapuśniak z młodej kapusty, kasza gryczana, bitki wieprzowe duszone z marchewką brokuł z masłem, kompot wieloowocowy, woda z cytryną. (Nr 1, 7, 9)