JABŁUSZKA I BIEDRONKI NA WYCIECZCE

W Koziegłowach jest takie miejsce, które wywarło na nas ogromne wrażenie. Mowa o Osikowej Dolinie, w której od XIX wieku wykorzystuje się naturalne zasoby osikowego drewna. Co można z niego zrobić? Piękne ozdoby, które śmiało można nazwać sztuką! Na miejscu poznaliśmy historię Doliny i wzięliśmy udział w warsztatach. Niejeden z nas poczuł się jak prawdziwy cieśla tworząc bombki z osikowych wiórek. Przyjrzeliśmy się także technice heblowania drewna i ogromnemu osikowemu  kapeluszowi, który trafił na listę rekordów Guinessa! Przekonaliśmy się dzisiaj, że ludzka wyobraźnia nie ma granic a jej efekty mogą być naprawdę imponujące!

Jabłuszka, Biedronki

Małgorzata Mendaluk, Justyna Jerominek