Zasady organizacji

Funkcjonowanie placówki

• Organem prowadzącym Przedszkole Miejskie nr 6 jest Gmina Lubliniec.
  • Nadzór pedagogiczny sprawuje Śląski Kurator Oświaty.
  • Placówka czynna jest w godzinach od 6.00 do 16.30.
  • Do przedszkola przyjmowane są dzieci od 3 do 6 lat
  • Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział, obejmujący dzieci w zbliżonym wieku z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień.

Czas pracy przedszkola w ciągu roku

• 12 miesięcy.
  • Przerwę w działalności przedszkola ustala organ prowadzący na wspólny  wniosek Rady Rodziców Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu.
  • Czas pracy przedszkola w tygodniu wynosi 5 dni.
  • Czas pracy w ciągu dnia wynosi 10,5 godziny.

Organizacja pracy

• Szczegółową organizację w danym roku szkolnym określa arkusz organizacyjny przedszkola opracowany przez dyrektora przedszkola w porozumieniu z Radą Pedagogiczną.
  • Praca wychowawczo – dydaktyczna realizowana jest na podstawie aktualnego programu wybranego z zestawu programów dla przedszkoli zatwierdzonych przez MEN.
  • Organizację pracy w ciągu dnia określają ramowe rozkłady dnia dla poszczególnych grup, ustalone z uwzględnieniem wymagań zdrowia i higieny.
  • Przedszkole zapewnia dzieciom właściwe warunki wypoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa.
  • Pracę wychowawczo – dydaktyczną z dziećmi organizuje się w oparciu o roczny plan pracy przedszkola. Nauczyciele opracowują miesięczne plany pracy, w których uwzględniają zajęcia organizowane z dziećmi (bloki zajęć), zabawy, spacery, wycieczki, pracę indywidualną z dzieckiem, kontakty z rodzicami.

Zarządzanie placówką

DYREKTORElwira Masoń
przyjmuje interesantów:

• poniedziałek 8:00-9:00 oraz wtorek 14.00-15.00
  • kontakt telefoniczny – 34 351 14 06
  • e-mail – dyrektor6e@onet.eu

Biuro przedszkola

SEKRETARKA – Edyta Łach

• Czas pracy:  od PN-PT 8.00-15.00
  • kontakt telefoniczny (34 351 14 06)
  • e-mail: 6@przedszkolalubliniec.pl

INTENDENTKAMalgorzata Sulej

• Czas pracy:  od PN-PT 6.00-14.00
    • kontakt telefoniczny (34 351 14 06)

Konsultacje z nauczycielami

• w zależności od potrzeby: po wcześniejszym uzgodnieniu, w czasie zebrań z rodzicami, po uroczystościach przedszkolnych, zgodnie z harmonogramem godzin dostępności.
    • doraźnie przy odprowadzeniu lub odbiorze dziecka z przedszkola.