Dzień stomatologa – spotkanie z Panią doktor Ewą Pałubską

Akademia Aquafresh to dla nas za każdym razem ciekawe doświadczenie. Poznając przygody Pastusiów nie tylko dobrze się bawimy,  ale też uczymy jak należy dbać o higienę jamy ustnej. W czwartek spotkaliśmy się z wyjątkowym gościem,  Panią stomatolog Ewa Pałubską,  która jest przede wszystkim ukochaną mamusią Julki i Karolinki.  W minionym tygodniu swoje święto mieli wszyscy dentyści,  więc postanowiliśmy wyróżnić naszego wspaniałego gościa wręczając piękną koronę. W końcu jak my mamy swoje urodziny, też czujemy się ważni i nosimy to  królewskie nakrycie głowy .Pani Ewa opowiedziała nam o swojej pracy i cierpliwie odpowiadała na nasze trudne pytania dotyczące dbania o ząbki. Pokazała nam też,  jak należy prawidłowo myć zęby, co sprawdziliśmy zaraz po powrocie do sali. Obejrzeliśmy także razem krótką inscenizację w wykonaniu naszych pań,  w której przyglądaliśmy się przygodom zajączka, którego bolał ząbek. Oczywiście doradziliśmy mu wizytę u doktora wilka i ząbek przestał boleć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.Na zakończenie spotkania obdarowaliśmy Panią stomatolog bukietem wiosennych kwiatów i wręczyliśmy samodzielnie wykonane przez nas upominki. Dzięki Pani Ewie wiemy,  że dbanie o zęby, to wcale nie taka trudna sprawa!