Czas Wielkiej Nocy…

Kultywowanie tradycji wielkanocnych i pogłębianie wiadomości na temat świątecznych zwyczajów może odbywać się w bardzo przyjemny sposób. Na kilka dni przed świętami spotkaliśmy się na śniadaniu wielkanocnym, które było dla nas wyjątkowe, bo do stołów zasiedliśmy wszyscy razem. Z wielkim apetytem kosztowaliśmy tradycyjnych pokarmów: białej kiełbasy, chleba, jajek. Przypomnieliśmy sobie tym samym symbolikę i znaczenie świątecznych dań. Nie zabrakło oczywiście oznak budzącej się do życia przyrody: bukszpanu i rzeżuchy,  którą  zasialiśmy w naszych kącikach przyrody. Po śniadaniu czekała na nas niespodzianka!  Zajączek zostawił dla nas słodkie prezenty,  ale niestety pomylił nasze sale! I tak rozpoczęła się wielka akcja poszukiwawcza! Oczywiście się udało!  Ten poranek był inny niż wszystkie. Przepełniony życzeniami radości,  spokoju i wyciszenia. Takie wspomnienia warto kolekcjonować.