Wprowadzenie Truskawek w świat pisma

Rozpoczęliśmy wprowadzanie w świat liter Odimienną Metodą Nauki Czytania wg. koncepcji dr I. Majchrzak. Początkowo poznaliśmy znaczenie napisanego słowa. Jest ono jednak niezwykłe,bo znamy je od urodzenia- jest nim nasze imię. Po akcie inicjacji, kiedy każdy z nas indywidualnie zapoznał się z jego zapisem graficznym,ćwiczymy rozpoznawanie go wśród imion kolegów i koleżanek z grupy, a teraz w najbliższym czasie będziemy tę umiejętność utrwalać i poszerzać. Bardzo lubimy przyglądać się naszym literkom, przeliczać ich ilość,porównywać z innymi zapisanymi imionami, dzięki temu w bardzo naturalny i przyjemny sposób dążymy do wykształcenia kompetencji czytelniczych. Poza tym wielką frajdę sprawiają nam zabawy z naszymi imionkami,szczególnie tzw. deszcz wizytówek, kiedy musimy odszukać naszą wizytówkę. Jesteśmy w tym najszybsi!