Rośnij silne i zdrowe…

Jesień zmieniła nasz krajobraz za oknem. Nadała pięknych barw liściom, zewsząd słychać stukot upadających kasztanów i żołędzi, a nitki babiego lata unoszą się w powietrzu. Jesienią obchodzimy również bardzo ważne wydarzenie ,,Dzień Drzewa”, którego celem jest wzrost naszej świadomości ekologicznej. Do czego są nam potrzebne drzewa? Jaki mają wpływ na czystość powietrza i nasze zdrowie? Jak należy o nie dbać? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy sobie, podczas naszej aktywności badawczej w ogrodzie. Dodatkowo zadbaliśmy o naszych braci mniejszych umieszczając w nim budki dla owadów. Pozyskaliśmy także sadzonki drzew od Nadleśnictwa w Lublińcu, które z wielkim zapałem zasadziliśmy na terenie przedszkola. Dopilnowaliśmy, aby miały odpowiednie warunki do wzrostu i teraz będziemy obserwować jak rosną w siłę.

Truskawki
Poziomki