OGRÓDEK WARZYWNY

W tym roku grupa „Jagódek” zadbała o powstanie ogródka warzywnego. Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki rozróżniały i nazywały sadzonki, siały, sadziły, wbijały tyczki i grabiły. Te działania uczą ich odpowiedzialności za to, co się dzieje w naszym otoczeniu, potrzeby dbania o rośliny. To doskonały sposób na edukację ekologiczną w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Dzieci będą bezpośrednio brać udział w opiece nad ogrodem, obserwować naturalny cykl wzrostu roślin, podlewać grządki i pielić chwasty. Praca w ogrodzie przynosi dzieciom radość i zadowolenie. Pracując wspólnie z rówieśnikami uczy współpracy i współdziałania. Z całą pewnością zachęci to dzieci do jedzenia dużych ilości ekologicznych warzyw samodzielnie wyhodowanych i zebranych oraz zmobilizuje do zdrowego odżywiania. Dumne przedszkolaki już wypatrują pierwszych plonów i czekają na zbiory.