Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Już jutro wyjątkowy dzień- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. My jednak świętowalismy już dzisiaj. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. W ramach soildarości z dziećmi z całego świata, wzięliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ubrani na niebiesko, który jest symbolem tego wydarzenia, poznaliśmy swoje prawa i ich znaczenie, a także dowiedzieliśmy się o tym, że są miejsca na świecie, gdzie nasze prawa- prawa dzieci nie są przestrzegane. Z wielkim zaangażowaniem wykonaliśmy też prace plastyczne, dzięki czemu utrwaliliśmy i łatwiej przyswoiliśmy ten jakże trudny, ale ważny temat. Teraz wiemy, że znajomość naszych praw pozwala nam się chronić przed różnymi niebezpieczeństwami.

Malinki
Poziomki