#lekcjaHigieny #Wirusoochrona

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt.: „Wirusoochrona”, zorganizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja podstawowych zasad higieny osobistej oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. W ramach realizacji akcji, w każdej grupie poruszana była tematyka szeroko rozumianej higieny i dbania o zdrowie.Podczas zajęć z dziećmi –  #lekcjaHigieny – omawialiśmy zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa, zwróciliśmy również uwagę na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych. Rozmawialiśmy na temat prawidłowej higieny rąk – trenowaliśmy czynność mycia rąk według instrukcji. Poruszyliśmy także zagadnienia związane z podstawowymi zasadami zdrowego stylu życia tj. prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna. Tą tematykę przybliżyła nam bajka edukacyjna „Zuzka i piramida żywienia”. Rozmawialiśmy także o dostosowaniu naszego ubioru do warunków pogodowych. Aby dokładnie zapamiętać jak należy się ubierać, śpiewaliśmy piosenkę „Zuzka Wiruska – czapka na uszy”. Były też zadania do wykonania… Dzieci bardzo sprawnie poradziły sobie z ich rozwiązaniem. Jedne zadanie polegało na wybraniu właściwych ilustracji, przedstawiających w jaki sposób wystrzegać się wirusów. Inne na sklasyfikowaniu przedmiotów służących do higieny określonych części ciała. Oprócz tego przedszkolaki rozwiązywały krzyżówkę oraz kolorowały kolorowankę, związaną z „Wirusoochroną”. Wspólnie śpiewaliśmy także piosenkę „Mydło, woda – tak się zaczyna Wirusoochrona”. Te wszystkie działania uświadomiły naszym przedszkolakom jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie oraz jak duży wpływ na to ma właściwa higiena.

Truskawki

Poziomki