Dzień Postaci z Bajek w grupie Cytrynek

Uwielbiam kalendarz świąt nietypowych! Dzięki niemu zawsze można znaleźć jakiś motyw przewodni do rozważań… Tym razem zajęliśmy się tematem bajek, które są nieodłącznym elementem dziecięcego świata. I te czytane, i te oglądane, i te odgrywane w najmniejszym choćby teatrze, niosą za sobą morał. Dziś, 5 listopada z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK Cytrynki przejęły inicjatywę i przedstawiły historię Czerwonego Kapturka, by dowiedzieć się, że trzeba być czujnym w kontaktach z nieznajomymi, i że wilka łatwiej spotkać w zoo niż w lesie. W barwnych strojach dzieci odkodowały temat dnia, rozwiązały i zilustrowały  bajkowe zagadki, a na zakończenie tańczyły w rytm dziecięcych przebojów. Dzień jak z bajki!